„Teraz czas na czytanie” to hasło rzucone przez Fundację Powszechnego Czytania. Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach! Obecnie, w  związku z brakiem dostępu do szkolnej biblioteki, zachęcamy do skorzystania z dostępności literatury w wersji on-line.

Najmłodszym czytelnikom polecamy piękną baśń J.iW. Grimm: Jednooczka, Dwuoczka, Trzyoczka.

„Dwuoczkę wyróżnia spośród jej sióstr straszliwa przypadłość — ma dwoje oczu. Powszechnie uważa się tę ilość za zupełnie typową, jednak nie w rodzinie dziewczyny. Dla Jednooczki, Trzyoczki i matki dziewcząt jest to powód do niechęci i kpin.”

Jak jej się udało przeżyć z tak dziwnym wyglądem dowiecie się na stronie:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/jednooczka-dwuoczka-trzyoczka/

Nieco starszym czytelnikom, tym którzy uwielbiają niesamowite przygody, podczas których można stać się właścicielem pokaźnego skarbu, polecamy powieść R.L. Stevensona: Wyspa skarbów.

„Do karczmy, w której pracuje Jim, przybywa stary kapitan z tajemniczą skrzynią. Gdy mężczyzna umiera, chłopak postanawia sprawdzić, co znajduje się w skrzyni.”

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/wyspa-skarbow/

A może wolicie mrożący krew w żyłach triller? Jeśli tak – koniecznie musicie przeczytać powieść A. C. Doyle`a: Pies Bascerville`ów.

Spotkacie tam nieustraszonego Sherlocka Holmesa, który za wszelką cenę stara się rozwikłać kolejną zagadkę tajemniczego morderstwa.

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/pies-baskervilleow/

Życzymy miłego czytania – panie ze szkolnej biblioteki.

 
_________________________________________________________________________________________________

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

 

Ostatnia aktualizacja