Czy znacie już książki Martina Widmarka?

Chciałabym wam polecić twórczość tego współczesnego szwedzkiego pisarza.

Urodził się 19 marca 1961r., mieszka w Sztokholmie i przez 10 lat był nauczycielem w szkole podstawowej. Potem uczył imigrantów języka szwedzkiego. Zaangażował się w projekt Läsande Klass, którego celem jest poprawienie umiejętności czytana ze zrozumieniem, zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych.

W naszej bibliotece są dostępne 54 książki tego pisarza:

https://bit.ly/3mxp3sJ

Najpopularniejsze są książki z serii

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”

Wyobraźcie sobie małe szwedzkie miasteczko, w którym ciągle zdarzają się tajemnicze przypadki. Dorośli są bezradni, ale dwoje sprytnych dzieci rozwiązuje skomplikowane zagadki i odkrywa tajemnice.

W najnowszej części, która jest już dostępna w naszej bibliotece, - „Tajemnica filmu”, do miasteczka przyjeżdża ekipa filmowa. Światowej sławy reżyser organizuje casting do drugoplanowej roli męskiej. Czy intrygujący artykuł w lokalnej gazecie i włamanie do salonu optycznego mają ze sobą związek?

Duże litery, krótkie rozdziały i fascynująca treść sprawia, że książki zachęcają do samodzielnego czytania.

Seria jest uwielbiana przez młodych czytelników na całym świecie. „Tajemnice” zostały już zekranizowane a w Szwecji powstał park rozrywki inspirowany książkami. Kolejne części od lat wybierane są przez szwedzkie Jury Dziecięce książką roku.

 

Dla młodszych przeznaczona jest seria

„Nelly Rapp”

Dziewczynka wraz z psem Londynem walczy z upiorami, wilkołakami i innymi potworami. Jest odważna i pomysłowa. Jej przygody są strrrasznie śmieszne i strrrasznie ciekawe.

 

„Dawid i Larisa”

Tytułowi bohaterowie poznają się pierwszego dnia szkoły. Dawid to małomówny samotnik a Larisa - przebojowa Rosjanka z Sankt Petersburga, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do Szwecji. Dziewczyna siada w ławce obok Dawida i… ich przyjaźń i niesamowite przygody właśnie się rozpoczynają.

Te książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, w których wątek detektywistyczno - fantastyczno - przygodowy krąży wokół problemów i zagadek współczesnego świata.


 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA: 


 

Ostatnia aktualizacja