Fotorelacja z Zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie 🙂🥰

UROCZYSTY BAL ÓSMOKLASISTÓW 20.06.2024 r. 🥳🏅🥰😘

Uczniowie klas szóstych w skansenie

12 czerwca uczniowie klas 6 wyruszyli na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu były odwiedziny w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w zakładzie fryzjerskim Jankiela Struzela, w czasie której pani przewodniczka opowiadała o higienie i modzie fryzjerskiej na przestrzeni wieków. Następnie odwiedzili kilka zabudowań wiejskich z terenów Roztocza i poznali historie rodzin, do których dawniej należały domy. Kolejnym punktem programu była wizyta w Strefie Wysokich Lotów, gdzie uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnej lekcji wychowania fizycznego i aktywnie spędzili czas na trampolinach. Wyjazd był świetną okazją do integracji. Uczniowie zadowoleni wrócili do Włodawy. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Ewelina Komaszewska-Krywicka, Beata Wysokińska, Anna Galus i Sylwia Szkotek.

GALERIA MŁODEGO TWÓRCY

– wystawa plastyczna Łucji Czajkowskiej i Kingi Gietki

Od kilku dni na holu przy wejściu do Szkoły podstawowej nr 2 możemy podziwiać prace uczennic z klasy 1 b: Łucji Czajkowskiej

i Kingi Gietki.

Uczennice wykonały swoje prace podczas indywidualnych zajęć plastycznych prowadzonych przez  panią Marię Pogonowską

w  ramach  realizowanego  w  szkole  projektu   dofinansowanego

z Funduszy Europejskich "Gmina Włodawa stawia na rozwijanie kompetencji uczniów".

Podczas zajęć poznały rożne techniki plastyczne. Tworząc prace, bawiły się kolorami. Ulubione tematy młodych artystek  to rysowanie różnych zwierząt i roślin.

Powstały oryginalne, ciekawe i kolorowe prace, które oprócz nauki dały uczestniczkom zajęć dużo radości płynącej z samego tworzenia oraz  przyniosły poczucie sukcesu.

Wystawę przygotowała pani Maria  Pogonowska.