BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ

20 września 2023 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu, które poprowadził funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji we Włodawie, asp. szt. Adam Łuszczyk we współpracy z przedstawicielami firmy PSB –Mrówka.
Celem spotkania było uświadomienie młodym użytkownikom dróg zagrożeń, z jakimi mogą się codziennie spotykać w drodze do i ze szkoły, a także edukacja w zakresie skutecznego ich unikania. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ćwiczyli pod okiem zaproszonych gości podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ważnym punktem spotkania było utrwalanie w świadomości dzieci potrzeby używania elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Nie zabrakło również wiedzy na temat numeru alarmowego 112 – w jakich sytuacjach należy dzwonić i jakie informacje należy podać dzwoniąc pod ten numer. Pan policjant przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi na placu zabaw. Pogadanka została wzbogacona projekcją filmu edukacyjnego pt. „Niebezpieczne zachowania ”.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od przedstawicieli firmy PSB - Mrówka opaski odblaskowe. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego – pani Marii Pogonowskiej.