MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole imieniny Mikołaja. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w przebraniach zawierających elementy stroju naszego solenizanta, miały na sobie czerwone czapki, opaski z różnymi symbolami świątecznymi, niekiedy same swoim wyglądem przypominały Świętego Mikołaja. Kolorem dominującym tego dnia był kolor czerwony. Wielką niespodzianką okazało się przyjście Świętego Mikołaja we własnej osobie, który dźwigał ze sobą wielki czerwony wór wypchany po brzegi prezentami. Radość dzieci była przeogromna, które z wielkim entuzjazmem przywitały naszego nieoczekiwanego gościa. Recytacjom wierszyków i śpiewaniu piosenek nie było końca, a po tak serdecznym przyjęciu Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Radość i świetna zabawa towarzyszyła nam przez cały dzień mikołajkowy.
Akcję mikołajkową przygotował samorząd uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną oraz z pomocą uczniów z kl. 8b: Nikolii Donicy-Czerkawskiej, Leny Bisko, Igora Uryniuka i Antoniego Popławskiego, którym serdecznie dziękujemy za udział.