Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
Jak to sprawdzić? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10 października 2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.
Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.
- Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają między innymi gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/
Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/