Pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowy

Od 14 grudnia 2003 r. w naszej szkole można podziwiać wystawę szopek przygotowanych na Szkolny Konkurs Plastyczny ”Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa”.

Prezentowanych jest 48 szopek, od których nie można oderwać wzroku. Zachwycają każdego kto tylko wchodzi do szkoły. Prace zostały pięknie wyeksponowane wokół choinki, co dodaje im jeszcze świątecznego charakteru i buduje atmosferę. Temat jest ten sam - narodziny Dzieciątka w Betlejem. Szopki różnią się wielkością, wykonaniem, użytymi materiałami i wieloma elementami potrzebnymi do ozdobienia.  Do konstrukcji szopek uczestnicy chętnie wykorzystali naturalne materiały, takie jak: patyczki, deseczki, kora, mech, sianko. Są też szopki piernikowe, z makaronu lub z papieru.  Wiele szopek posiada oświetlenie, co dodaje im jeszcze większego uroku. Wszystkie są piękne, niepowtarzalne, starannie wykonane, w każdej można dojrzeć coś wspaniałego i wyjątkowego.

Młodzi artyści wykonali swoje dzieła z pomocą rodziców lub dziadków. Od razu widać, że każdy włożył w wykonanie swojej pracy wiele czasu i jeszcze więcej miłości.

Prace można podziwiać do 20 stycznia2024r.

Wystawę przygotowali Janusz i Maria Pogonowscy.