„Każdy inny – wszyscy równi”...

W ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu „Każdy inny – wszyscy równi” nasza szkoła zrealizowała w miesiącach październik- listopad następujące zadania: -Obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych. W oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje i jakie znaczenie w życiu człowieka ma zmysł słuchu. Ponadto przedszkolaki poznały budowę ucha, dowiedziały się, jak działają implanty i aparaty słuchowe oraz nauczyły się podstawowych zwrotów w języku migowym. Celem przeprowadzonych zajęć było uwrażliwienie na potrzeby, trudności i prawa osób niesłyszących.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NA STRONIE

-Obchody Międzynarodowego Dnia Niewidomych. W oddziałach 1-3 zorganizowano warsztaty mające na celu przybliżyć uczniom świat osób słabowidzących oraz niewidomych. Do zadań należało pokonanie toru przeszkód z zasłoniętymi oczami. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się i współpracować z osobami niewidomymi, próbowały również wyłącznie za pomocą dotyku odgadnąć, co trzymają w dłoniach, dzięki czemu mogły doświadczyć sytuacji z ich codziennego życia.