Szlachetna Paczka – lista potrzeb rodziny

W tym roku społeczność naszej szkoły kolejny raz włącza się do akcji Szlachetna Paczka. Tym razem chcemy wspomóc panią Barbarę i Jej dwie nastoletnie córki. Serdecznie prosimy o dary serca, które można składać do 11 grudnia w sali 201.

Historia rodziny:

Pani Barbara kilka miesięcy temu zabrała dzieci i odeszła od męża alkoholika, aby stworzyć córkom spokojny i bezpieczny dom. Pracuje na niepełnym etacie, w wolnym czasie szydełkuje, chcąc w ten sposób poprawić domowy budżet. Córki uczęszczają do szkoły oraz angażują się w pomoc mamie. Pani Barbara została z kredytem zaciągniętym na dom, w którym już nie mieszka. Rodzina powoli zaczyna układać życie od nowa. Początki są trudne, ale pani Barbara się nie poddaje. Jej siłą są córki i to dla ich postanowiła zawalczyć o lepszą przyszłość.

Pani Barbara – 37 lat, córki – 13 i 15 lat.

Potrzeby i marzenia rodziny

1. Środki czystości (proszki/płyny do prania, środki do mycia podłóg, łazienki, kuchni, płyn do mycia naczyń, szampon, żel pod prysznic, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, podpaski itp.)
  2. Artykuły spożywcze (mąka, cukier, olej, herbata, konserwy, płatki śniadaniowe, makaron, ryż, kasza, owoce i warzywa w puszkach, słodycze itp.)
  3. Odkurzacz, mikser kuchenny, słuchawki nauszne
  4. Ubrania: nowe kurtki zimowe w ciemnym kolorze (dłuższe), 158 cm, rozm. M i L, nowe buty sportowe za kostkę, rozm. 40 i 41
  5. Wyposażenie domu: kołdra 160x200 – 2 sztuki, poduszka 60x100 – 2 sztuki, pościel 160x200, ręczniki
  6. Hobby: nici do szydełkowania, zestaw do robienia bransoletek (koraliki)

Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Serdecznie prosimy o pomoc!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu