Tydzień Życzliwości i Pozdrowień.

„Koleżanko i Kolego! Bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do Nas wraca.”

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

W naszej szkole od 20 do 24 listopada również obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Był to czas na przypomnienie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a wspaniałą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnienia więzi między ludźmi. Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości nie tylko nam, ale także osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Uśmiech, wyrozumiałość  i wzajemna pomoc są receptą  na wszystko. Okazywanie serdeczności to przypływ pozytywnej energii, która powraca do nas z ogromną siłą!

Obchody tego niezwykłego tygodnia rozpoczęliśmy  od uruchomienia Szkolnej Poczty Życzliwości. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego już od 15 listopada na holu pojawiła się „Skrzynka Życzliwości”. Uczniowie mogli wrzucać do niej przygotowane własnoręcznie kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli

i pracowników szkoły. Na korytarzach wykonane zostały tematyczne  gazetki.

Wychowawcy przeprowadzili lekcję na temat kultury słowa, a uczniowie  wybrali klasowego „Króla i królową uprzejmości”.

Z  inicjatywy  pedagoga  przy wejściu do szkoły trzy pozytywnie zakręcone uczennice

z kl. 6 a witały uczniów, rodziców i pracowników szkoły, rozdając karteczki  z miłym słowem.  Tego  dnia  w  całej  szkole  w  ubiorze  królował  żółty  kolor – symbol   radości

i optymizmu.

Pani pedagog przygotowała Szkolne Drzewo Życzliwości, przy którym spotykali się uczniowie klas I-III. Po zajęciach nt. „Co to jest życzliwość? mogli oni zawiesić na nim przygotowane i ozdobione listeczki ze swoim imieniem, deklarując w ten sposób, że będą starały się stosować zasady życzliwości w szkole i poza nią.

Był też czas na zabawy integracyjne.  Aby nie zapomnieć o uśmiechu i wzajemnej życzliwości na co dzień, każdy uczeń otrzymał  naklejkę  z uśmiechniętą  minką.

Przez cały tydzień można było podziwiać drzwi do sal lekcyjnych przyozdobione wesołymi minkami, hasłami oraz cytatami o życzliwości, uprzejmości i uśmiechu.

Tydzień Życzliwości został zorganizowany w ramach realizowanego w szkole projektu profilaktycznego „Bezpiecznie i razem”.

Wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie składamy serdeczne podziękowania.