Wycieczka do Łodzi

W dniu 11 czerwca klasy drugie wraz z wychowawcami wybrały się na niezapomnianą przygodę do Łodzi. Łódzkie ZOO było pierwszym punktem wycieczki. Jest to najnowocześniejszy kompleks hodowlany w Europie z całorocznym Orientarium, gdzie uczniowie mogli odkryć faunę i florę Azji Południowo Wschodniej. W ogrodzie podziwialiśmy 3350 zwierząt, w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki Mandoria.

Rozrywka w Mieście Przygód była bardzo zróżnicowana. Na pierwszy plan wysunęły się atrakcje tj.: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj. Niemniej każdy z nas, przyznał, że jest to coś więcej niż wesołe miasteczko bądź park z przejażdżkami. W Mieście Przygód atrakcje były naturalną częścią całego miejsca – miasta ze swoją historią i stylem. Oprócz głównych atrakcji i licznych gier zręcznościowych, uczniowie mogli się skupić się na odkrywaniu tajemnic Mandorii, po drodze spotykając psotne fretki, Raskala i Lili, lub poznać którąś z ważnych, mandoriańskich osobistości. To świetna zabawa! Nie zabrakło też pysznego obiadu oraz wizyty w McDonald podczas drogi powrotnej.

Daria Wawryszuk-Ptaszyńska