22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi,  jest największym na świecie świętem ekologicznym. Jako pierwszy z ideą troski o niebieską planetę wystąpił John McConnell  na konferencji UNESCO w 1969 r, dotyczącej środowiska naturalnego. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco. Ponadto w 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach na wszystkich kontynentach.

Celem jest promowanie proekologicznych postaw
w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. To corocznie  święto  jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i propagować postawy i zachowania, które będą zapobiegać dalszej dewastacji. Hasło tegorocznego święta naszej planety „Przywróć naszą Ziemię”  uświadamia nam, że każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach (kozienice.pl)

Światowy Dzień Ziemi - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl)