Kiermasz Wielkanocny dla hospicjum

26 marca 2023 r. po raz kolejny wolontariusze  ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w wielkanocnym kiermaszu charytatywnym dla włodawskiego Hospicjum.  Przy kościele św. Ludwika wystawiono wykonane  w ramach swojego wolnego czasu przez nauczycieli : Agnieszkę Józefczuk, Marię Grzywaczewską, Annę Gajewską- Dorosz, Renatę Łukaniuk- Pawelec, Marię Pogonowską, Renatę Kostrzewską,  Ewelinę Komaszewską – Krywicką, Bożenę Nilipiuk - kolorowe palmy oraz wielkanocne ozdoby.Panie z oddziału przedszkolnego- Ewa Puchacz i Sylwia Faderewska, zorganizowały Szkolny Konkurs  Rodzinnyna ,,Najpiękniejszą palmę” i przekazały je na kiermasz.Włączono też palmy i ozdoby wielkanocne wykonano e przez społeczność szkolną CKR w Korolówce.

Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy Włodawy chętnie wspierali naszą akcję. Dar dla włodawskiej placówki mogli przekazywać również rodzice i uczniowie jeszcze przez dwa dni podczas kiermaszu wystawionego w  szkole. Zebrano do puszek i przekazano WłodawskiemuTowarzystwu Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” kwotę: 2802,15 zł.

W kweście uczestniczyli uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu: Lila Chorąży, Maja  Grzelak, Zuzanna Sweklej, Martyna Zimnicka,  Lilianna Markowska, Hubert Stańczuk, Julia Gidzińska, Daria Nowak, Nikola Pawlik, Olga Kowalska i Bartosz Paśnik pod opieką Eweliny Komaszewskiej- Krywickiej, Marii Grzywaczewskiej i Bożeny Nilipiuk.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują za pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy wspierali tegoroczną akcję.