„Mała książka – wielki człowiek”

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści mają zdobyć umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, ale również odkryć przyjemność z czytania książek.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NA STRONIE

Każdy uczeń klasy I otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzi: książka „Pierwsze abecadło” i broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyprawka Czytelnicza

„Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym Iwony Chmielewskiej;

„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki.