Przegląd aktualności

W tym miejscu znajduje się przegląd wszystkich artykułów.

Warsztaty pieczenia świątecznych pierników

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Ten wyjątkowy czas jest doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

W środę 7 grudnia uczniowie klasy 0 wzięli udział w zajęciach kulinarnych, gdzie pod opieką nauczycieli mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki z  wielką radością wałkowały przygotowane przez dorosłych ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały upieczone pierniczki mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób: spożywcze pisaki,  posypki.

Akcja wspólnego pieczenia pierników przyciągnęła zapachem uczniów i pracowników szkoły. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne.

Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

„Warsztaty pieczenia świątecznych pierników” wszystkim bardzo się podobały. Dzieci i wychowawczynie dziękują pracownikom kuchni oraz Pani kierownik stołówki za pomoc w realizacji warsztatów.

Sylwia Faderewska

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NA STRONIE

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie

ul. Kopernika 3
22-200 Włodawa

tel.: 82 572 13 45
tel.: 82 572 10 66

sekretariat@sp2wlodawa.pl 

Numery wewnętrzne

      Tel. 82 572 13 45  wew:

 

BIP / ePUAP

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły PodstawowejNr 2

ePUAP