Niezwykła książka Soni z kl. 6a

Na jedną z lekcji języka polskiego, podczas której omawiano opowiadanie St. Lema, Sonia Trochanowska przyniosła swój egzemplarz „Cyberiady”. Jej lektura wzbudziła zainteresowanie ze względu na wspaniałą okładkę. Historię  powstania tej niezwykłej ozdoby książki uczennica przedstawiła tak:

„Jestem wielką fanką science fiction i opowiadań Stanisława Lema. Od jakiegoś czasu chciałam mieć dzieło literackie pt. Bajki robotów, więc mój tata postanowił mi je podarować na urodziny.

Żeby książka  była wyjątkowa, tata stwierdził, że trzeba ulepszyć jej wygląd. W tym celu wykonał do niej piękną okładkę pasującą do treści lektury. To zadziwiające, co można stworzyć za pomocą masy plastycznej oraz przypadkowych części znalezionych w domu! Tym sposobem tata sprawił, że moje urodziny były, jak do tej pory, najlepsze. Jestem bardzo zadowolona z tego, że mogę poznawać wspaniałą książkę w pięknej okładce umilającej czytanie.”

Zobaczcie sami!