Przegląd aktualności

W tym miejscu znajduje się przegląd wszystkich artykułów.

Ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie”

 

            Po raz kolejny z inicjatywy Pary Prezydenckiej została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie”. W tym roku cały kraj głośno czytał „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, gdyż właśnie 200 lat temu, w roku 1822, w Wilnie ukazał się drukiem zbiór tych  młodzieńczych utworów, co wyznaczyło początek polskiego romantyzmu.

            Do akcji przyłączyła się również nasza szkoła. W dniu 6 września odbyły się dwa apele (jeden dla klas 4-6, drugi dla klas 7-8), na których  nauczycielki j. polskiego  przybliżyły słuchaczom życie i twórczość Adama Mickiewicza na tle ojczystych dziejów, podkreślając ważność tomiku „Ballady i romanse” jako esencji polskiego romantyzmu.

            Z kolei uczniowie kl. 6 b przeczytali dla młodszych klas z podziałem na role balladę „Powrót taty”, natomiast  klasy siódme i ósme z uwagą wysłuchały ballady „Świtezianka” w wykonaniu uczniów kl. 8 b.

            Uczestnicy apelu mieli okazję zachwycić się wyjątkową poetycką aurą , niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Wzbogacili swoją wiedzę o naszym wieszczu narodowym i polskiej literaturze okresu romantyzmu.

 

Krystyna Siedlecka

 

 

undefined

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NASZEJ GALERII ORAZ NA STRONIE

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie

ul. Kopernika 3
22-200 Włodawa

tel.: 82 572 13 45
tel.: 82 572 10 66

sekretariat@sp2wlodawa.pl 

Numery wewnętrzne

      Tel. 82 572 13 45  wew:

 

BIP / ePUAP

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły PodstawowejNr 2

ePUAP