Spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie

12 oraz 19 maja uczniowie klas V-VIII spotkali się z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie, panią Ewą Kędzierską oraz panią Anną Torbicz.

Podczas prelekcji na temat profilaktyki uzależnień uczniowie poznali zagrożenia wynikające z palenia papierosów i e-papierosów, picia alkoholu, sięgania
po narkotyki, dopalacze oraz napoje energetyczne. Szczególną uwagę zwrócono również na ryzyko uzależnienia od urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, komputer czy tablet. W celu pełniejszego zapoznania z tematem uzależnień uczniowie otrzymali ulotki profilaktyczne. Uczniowie mieli również okazję przekonać się, w jaki sposób środki odurzające wpływają na percepcję. Zakładając alko- lub narkogogle  symulujące skutki używania narkotyków lub spożywania alkoholu, uczniowie mogli doświadczyć dezorientacji, zawrotów głowy i zniekształcenia obrazu.

Koordynatorzy projektu:

Anna Hołowacz-Zacharska

Maria Pogonowska

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NASZEJ GALERII ORAZ NA STRONIE

undefined