Warsztaty z drużyną Alpha Team

12 maja uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na warsztaty robotyczne do Młodzieżowego Domu Kultury. Mieli okazję poznać członków drużyny Alpha Team, którzy pod kierunkiem pana Mariusza Józefczuka wywalczyli wicemistrzostwo Polski w turnieju robotyki First Lego League edycja 2022/2023 Superpowered! Wychowankowie MDK-u opowiedzieli o swojej pracy badawczej i zaprezentowali projekt, czyli roboty stworzone z klocków Lego, których ruchem sterowali.

Z dumą informujemy, że do Alpha Team należą także uczniowie naszej szkoły: Alicja Steć z klasy 5a i Tadeusz Jellinek z klasy 6a.

Teraz Alpha Team na możliwość zmierzyć się z drużynami z całego świata podczas międzynarodowego turnieju WPI First LEGO League US Open odbywającego się w Worcester w stanie Massachusetts w USA!  Koszt wyjazdu jest wysoki, a czasu na zebranie środków finansowych coraz mniej.

Pomóżmy członkom drużyny polecieć do USA! Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/e75kg2

Darowiznę można bezpośrednio przekazać na konto Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury: 22 8042 0006 2001 0000 0853 0001  W tytule przelewu należy wpisać  "ALPHA TEAM 2023".

Gratulujemy Alpha Team wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów na turnieju w USA!