Wycieczka do siedziby Sejmu i Senatu R

15 maja 2023 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyły klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie , Szkoły Podstawowej w Hannie , ZSPiP im. Jana Pawła II w Hańsku do Sejmu i Senatu RP. Wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta niezwykła lekcja historii wzbogaciła uczniów w wiedzę o czasach II wojny światowej. Następnie udaliśmy sie na ul.Wiejską gdzie po siedzibie posłów i senatorów oprowadzili klasy wspaniali przewodnicy. Opowiedzieli o historii tego miejsca, równocześnie prezentując uczniom kolejne sale. Urozmaicili oni wycieczkę dzięki wielu ciekawostkom, dotyczących zarówno Sejmu jak i Senatu. Na zakończenie część z klas zrobiła sobie zdjęcie.
Dzięki inicjatywie Pana Senatora Profesora Józefa Zająca uczniowie szkół podstawowych mogli wyjechać do stolicy, poznać nie tylko historie polskiego parlamentaryzmu ale także zasiąść w ławach obu izb.
Mamy ogromną nadzieję , że taka inicjatywa zachęci innych parlamentarzystów do wsparcia edukacji młodzieży.
Dziękujemy .
Emil Witowski