Wycieczka do Krainy Rumianku

W dniu 13 maja 2024 r. uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku” w Hołownie. Wycieczka miała charakter edukacyjno-wypoczynkowy. Uczniowie mieli okazję doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia oraz rodzaje wiejskich prac. Trzecioklasiści wzięli aktywny udział w warsztatach „Słodkie kukiełki”, które sprawiły wszystkim niesamowitą frajdę. Samodzielnie ulepiły słodkie bułeczki, które po upieczeniu schrupały z apetytem.

Kolejną atrakcją był udział w  grze terenowej „Wyprawa po skarb”, podczas której uczniowie rozwiązywali zagadki szukając ukrytego klucza do skarbu z nagrodą. Zabawa dostarczyła wszystkim ogromnej frajdy, satysfakcji i radości. Na zakończenie zorganizowano ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Nad bezpieczeństwem trzecioklasistów w czasie wyjazdu czuwały panie: Renata Łukaniuk-Pawelec, Marta Korneluk, Renata Kostrzewska i Agnieszka Józefczuk. Kraina Rumianku to miejsce niezwykłe. Z pewnością wrócimy tu jeszcze nie raz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszej wycieczki.