Wycieczka do Sejmu...

22 września  na zaproszenie Pani Teresy Hałas - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie szkół: Szkoła Podstawowa w Hannie , Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie , Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. Wyjazd był nagrodą dla uczestników oraz nagrodzonych w Konkursie Wiedzy o Sejmie i Senacie który odbył się w Szkole Podstawowej w Hannie , dla pozostałych szkół wyjazd miał charakter wycieczki zawodoznawczej.

W trakcie wizyty uczniowie  wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach na galerii  Sali Posiedzeń, a także przejść przez Hol Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową i udali się na obiad w Starym Domu Poselskim. Organizatorem wyjazdu było Biuro Poselskie  wraz z Panią Teresą Hałas .Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu. Po zwiedzaniu Sejmu w czasie wolnym młodzież udała się do Muzeum POLIN oraz na Stare Miasto.

Emil Witowski -kierownik wycieczki

undefined

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA W NASZEJ GALERII ORAZ NA STRONIE