Wycieczka do Straży Pożarnej

W środę 31 maja dzieci z klas I – III wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.  Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali nam pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że  strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestniczy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm, wsiadając do wozu strażackiego czy lejąc wodę. Na koniec dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Wycieczkę zorganizowały Anna Gajewska – Dorosz i Ewa Puchacz, Weronika Szadkowska

Gorąco dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i uwagę jaką nam poświęcili.