Z teatrzykiem Kamishibai w świecie literatury

Od maja 2022 r. biblioteka szkolna realizowała zadania związane z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z zadań programu była realizacja projektów czytelniczo – edukacyjnych, promujących i wspierających  rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Do realizacji przystąpiły wszystkie oddziały naszej szkoły. 14 grudnia odbyło się podsumowanie projektów. Poszczególne klasy przygotowały graficzną formę dowolnie wybranego tekstu literackiego, następnie zaprezentowały go w postaci teatrzyku Kamishibai. Każda praca została nagrodzona nie tylko gromkimi brawami, ale również grą towarzyską.

Na szczególne podziękowanie zasłużyła uczennica Józefina Kozłowska, która jako jedyna, zaprezentowała swoje ulubione książki w formie krótkiego filmiku. Zachęcamy do obejrzenia jej prezentacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do podziękowania p. Barbarze Szalewicz za dar przekazany bibliotece szkolnej w postaci 46 nowych, kolorowych i bestsellerowych książek dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że tak wspaniały prezent, wzbogacający księgozbiór biblioteki, będzie służył wielu rocznikom uczniów.