Przegląd aktualności

W tym miejscu znajduje się przegląd wszystkich artykułów.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS O POLESKIM PARKU NARODOWYM....

                              

OGÓLNOPOLSKI KONKURS O POLESKIM PARKU NARODOWY

4 czerwca 2024 roku  odbyła się 24 edycja

Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym.

                     W roku szkolnym 2023/2024 konkurs odbył się w szkołach macierzystych, drugi etap  w trybie zdalnym i trzeci etap w trybie stacjonarnym w dwóch kategoriach (klasy III – V i klasy VI – VIII), w których wzięło udział 156 uczniów szkół podstawowych. Etap szkolny odbył się w macierzystych placówkach uczniów i przygotowali go nauczyciele.       

Do finału ogólnopolskiego, który odbył się w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie,  zakwalifikowało się 62 uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Pytania konkursowe dotyczyły treści Natura 2000,  flory, fauny, geografii i historii, a w szczególności osobliwości przyrodniczych Poleskiego Parku Narodowego. Zadania na poziomie podstawowym rozwiązywali uczniowie szkół podstawowych w kategorii III - V, a na poziomie rozszerzonym uczniowie szkół podstawowych w kategorii VI – VIII.  Laureatami zostali uczniowie, którzy wykazali się wiedzą i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie. Wartościowe nagrody ufundowane przez PPN wręczała Pani Dyrektor Ewa Piasecka.

Uczniowie  – zdobywcy  czołowych  miejsc otrzymali namioty, plecaki, sprzęt sportowy, albumy i opracowania PPN.. Zarówno laureaci jak i finaliści otrzymali, jak to miało miejsce każdego roku bardzo cenne nagrody. Nagrodzeni zostali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Pracownicy Agata Panasiuk i Piotr Markowski wraz z współpracownikami, zaangażowani w organizację konkursu z ramienia PPN, jak zwykle wykazali się wysokim poziomem profesjonalności. Koordynatorem projektu od 24 lat jest pani Beata Wysokińska.

 

24 EDYCJA KONKURSU O PPN 2024. Klasy III-V

Laureaci etapu finałowego

4 czerwca 2024

Imię i nazwisko

 

Józefina Kozłowska  Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie

 

Jakub Łoza Szkoła Podstawowa w Wierzbicy

 

Zuzanna Łoza Szkoła Podstawowa w Wierzbicy

 

Maja Turek  Szkoła Podstawowa nr 1  w Parczewie

 

Wojciech Dymczyk  Szkoła Podstawowa w Stołpiu

 

Antonina Szyndlarz  Szkoła Podstawowa w Wohyniu

 

Hanna Grzeszczak Szkoła Podstawowa w Strachosławiu

 

Aleksander Obszyński  Szkoła Podstawowa nr 33 w lublinie

 

Lena Daniluk  Szkoła Podstawowa w Srachosławiu

 

Natalia Cygan  Szkoła Podstawowa w Urszulinie

 

Julia Piłat Szkoła  Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie 

 

 

 

24  EDYCJA KONKURSU O PPN 2024. Klasy VI-VIII

Laureaci etapu finałowego

4 czerwca 2024

 

Miejsce

Imię i nazwisko

I

Aleksandra Dziduszko  Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski w Lublinie

II

Zuzanna Zielonka   Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

III

Piotr Dymczyk  Szkoła Podstawowa w Stołpiu

III

Anna Krzaczek  Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

 

IV

Ewelina Lewczuk Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie

 

V

Amelia Stola  Szkoła Podstawowa w Strachosławiu

V

Daniel Tarnowski Szkoła Podstawowa w Wierzbicy

V

Dominik Simakowski Szkoła  Podstawowa w Wierzbicy

 

VI

Jakub Szurek   Szkoła Podstawowa Nadrybiu

 

VII

Mikołaj Głąb   Zespół szkół w Cycowie

VIII

Maja Kotyńska  Zespół szkół w Cycowie

 

 

Zielona Szkoła 2024 FRANCJA - PARYŻ – HISZPANIA-BARCELONA - CARCASONNE - TOSSA DE MAR – Girona – WŁOCHY-WENECJA

17.05.24 wyruszyliśmy z Włodawy do Francji. i dotarliśmy do Reims, gdzie zwiedzaliśmy katedrę koronacyjną monarchów francuskich – wspaniałe dzieło gotyku francuskiego. Wieczorem dotarliśmy do hotelu w okolicach Paryża. 19.05.24 po śniadaniu wybraliśmy się na całodzienne zwiedzanie Paryża. Odbyliśmy spacer z pilotem, podziwiając na trasie: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Les Halles, Centrum Pompidou, wyspa La Cite, Katedra Notre Dame. Paryż zwiedzaliśmy także podczas rejsu statkiem po Sekwanie. W godzinach wieczornych wyjechaliśmy do Hiszpanii. Zwiedzaliśmy Carcassone (zamek i twierdza). Przed południem dotarliśmy do Hiszpanii na Costa Brava do Lloret de Mar. Ten dzień spędziliśmy na plaży i nad hotelowym basenem. Wybraliśmy się na wycieczkę wzdłuż plaży podziwiając nadmorski krajobraz. Popołudnie spędziliśmy na plaży. 21.05.24 odbyliśmy całodzienną wycieczkę do Barcelony. Zwiedzaliśmy katedrę Sagrada Familia , La Rambla, dzielnicę gotycką z katedrą Św. Eulali, Plac Hiszpański z Pałacem Narodowym, port, wzgórze Montjuic, Stadion FC Barcelona.
Następnego dnia odbyliśmy wycieczkę do Blanes – promenada +skała Sao Palomera oraz Tossa de Mar ze zwiedzaniem ruin zamku.
24.05.24 po południu wyruszyliśmy do Włoch. Zwiedziliśmy Gironę.
25.05.24 przyjechaliśmy do Wenecji. Następnie statkiem popłynęliśmy do centrum Wenecji, gdzie odbyliśmy spacer z przewodnikiem po najciekawszych zabytkach miasta: Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Dzwonnica San Marco, Canale Grande. W godzinach wieczornych wyjechaliśmy do Polski. Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń 26.05.24 dotarliśmy do Włodawy.
 
 

Laureatki XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Za nami rozstrzygnięcie XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły.

Kategoria literacka, klasy IV-VI

Daria Nowak, klasa 6 a – nagroda

Maja Kuraś, klasa 6 b – wyróżnienie

Kategoria plastyczna, klasy  0-III, VII-VIII

Hanna Telepko, klasa II a  - wyróżnienie

Zofia Kostrzewska, klasa VII a - nagroda

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: „Przecież jedziemy dziś na dwa dni do Włodawy – w 490. rocznicę nadania praw miejskich”. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Włodawski Mariusz Zańko i Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "Biblioteka – miejsce na czasie".

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Tekst: Ewelina Komaszewska-Krywicka

Spotkanie w ramach akcji Nie czekaj na ob(j)awy

 

22 maja w naszej szkole gościły Panie Izabela Lewis i Katarzyna Melcher – koordynatorki i inicjatorki programu profilaktycznego dotyczącego promocji badań. Przedstawiły młodym słuchaczkom z klas VI-VIII założenia projektu. Następnie wystąpiła Pani Marta Zaleńska, położna, która przybliżyła dziewczynkom specyfikę i piękno tego zawodu, a także zachęcała do dbania o własne zdrowie i swoich bliskich. Miłych gości powitała Pani Dyrektor Janina Parafiniuk. Spotkanie zorganizowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu Bożena Nilipiuk i Ewelina Komaszewska-Krywicka.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie

ul. Kopernika 3
22-200 Włodawa

tel.: 82 572 13 45
tel.: 82 572 10 66

sekretariat@sp2wlodawa.pl 

Numery wewnętrzne

      Tel. 82 572 13 45  wew:

 

BIP / ePUAP

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły PodstawowejNr 2

ePUAP